Počet produktů: 47

Zobrazení 1-24 z 47 položek

Aktivní filtry

Proteinové koncentráty

Co jsou bílkovinné koncentráty (bílkoviny)

Syrovátková bílkovina se rychle tráví a je oblíbeným doplňkem sportovců, kulturistů v rekreačních cvičeních. Sójové boby, vejce, konopí a kasein jsou alternativní proteinové prášky s mírně odlišnou hmotností aminokyselin, které nemusí být tak účinné při zvyšování svalové hmoty. Proteinové prášky obvykle obsahují čistý protein, s možným přidáním sladidel a příchutí. Proteinové prášky mají pouze stopy uhlohydrátů a tuků a obvykle obsahují asi 20 až 30 gramů bílkovin na porci.

Proteinový koncentrát obsahuje více než 70% bílkovin ze zdrojů, jako jsou: syrovátka, sója, kasein, vaječná bílá atd. nebo obsahuje jediný zdroj proteinu s koncentrací nižší než 10%, mající mezi 100 a 200 kaloriemi na porci v závislosti na výrobci a typech obsažených proteinů.

Proteinové prášky jsou tvořeny hlavně proteiny smíchanými s několika gramy cukru. Porce proteinového prášku obvykle obsahuje 20 gramů proteinu a asi 100 kalorií.

Rozdíl mezi Gainery a proteinovými koktejly je snížen na nutriční hodnotu každého z nich. Při normálním proteinovém chvění můžete obvykle očekávat, že spotřebujete 100–150 kalorií a dostanete 20–30 g proteinu.