Balkan Pharmaceuticals ProDigestiv 25000 – 30 kapsle
  • Balkan Pharmaceuticals ProDigestiv 25000 – 30 kapsle

Balkan Pharmaceuticals ProDigestiv 25000 – 30 kapsle

224,00 Kč
Počet
Vyprodáno

Pro Digestive 25000 - 30 tobolek obsahuje pankreatin. Pankreatin je prášek ze savčího pankreatu, zejména z pankreatu prasečího, který kromě exokrinních pankreatických enzymů - lipázy, alfa-amylázy, trypsinu a chymotrypsinu obsahuje i další enzymy.

Ošetření Pro Digestive 25000 pomáhá udržovat normální váhu regulací trávení!

Rozhodující je enzymatická aktivita lipázy a také části trypsinu. Amylolytická aktivita je důležitá pouze při léčbě cystické fibrózy, protože i při chronické pankreatitidě dochází k štěpení potravinových polysacharidů bez poruch.

Živočišná pankreatická lipáza, podobně jako lidská lipáza, není gastrorezistentní, takže při pH pod 4 dochází k nevratné deaktivaci její lipolytické aktivity.

Pankreatická lipáza štěpí mastné kyseliny z molekuly triacylglyceridů v polohách 1 a 3. Volné mastné kyseliny a 2-monoglyceridy vytvořené v přítomnosti žlučových kyselin se rychle vstřebávají, zejména v horní části tenkého střeva.

Aktivace trypsinogenu z trypsinogenu se provádí autokatalyticky nebo pod vlivem enterokinázy tenkého střeva. Trypsin zase způsobuje aktivaci dalších proteolytických enzymů. Endopeptidáza disociuje peptidové vazby za účasti lysinu a argininu, a tak štěpení peptidových vazeb spolu s dalšími enzymy přispívá ke štěpení proteinů na aminokyseliny a peptidy s nízkou molekulovou hmotností. Podle nejnovějších údajů trypsin inhibuje sekreci pankreatu, stimulovaný sám po aktivaci v horních částech střeva. Analgetický účinek přípravků na bázi pankreatinu je způsoben právě tímto mechanismem. Stejně jako endoamyláza štěpí alfa-amyláza velmi rychle polysacharidy, které obsahují glukózu, a proto její aktivita zůstává docela důležitá,

Biologická dostupnost Samovolným rozpuštěním tobolek se uvolňují v žaludku a distribuují se, dokonce i v přítomnosti potravy. Enterosolventní potah tobolek chrání enzymy citlivé na působení kyselin proti inaktivaci žaludeční kyselinou během průchodu žaludkem. Enzymy se neuvolňují, dokud nedosáhnou neutrálního nebo mírně bazického prostředí dolního střeva, kde se podšívka rozpustí. Jelikož se pankreatin neabsorbuje, nelze poskytnout žádné informace o jeho farmakokinetických vlastnostech a biologické dostupnosti. Účinnost pankreatinu je dána rozsahem a rychlostí uvolňování enzymů z farmaceutické formy, což odpovídá galenické přístupnosti.

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB PODÁNÍ

Doporučuje se podávat do jídla 20 000 až 40 000 jednotek lipázy podle obecných doporučení pro dávkování.

Pokud není doporučeno jinak, dávka je 2–4 tobolky Pro-Digestive na jídlo (odpovídá 20 000–40 000 AU lipázy na jídlo).

Požadovaná dávka může být také vyšší. Zvyšování dávky se provádí pouze pod dohledem lékaře a závisí na příznacích (například: steatorea a bolest břicha).

Denní dávka enzymů 15 000 - 200 lipázových jednotek na kg tělesné hmotnosti by neměla být překročena.

Tobolky se polykají celé, bez žvýkání nebo lámání, s dostatečným množstvím tekutiny, během jídla nebo občerstvení.

Doba podávání přípravku Pro-Digestive je stanovena společně s lékařem v závislosti na stavu

SLOŽENÍ PRODUKTU

Kapsle 25 000 AU obsahuje:

účinná látka: pankreatin 383,75 mg (minimální lipolytická aktivita 25 000 AU, amylolytická 22 500 AU, proteolytická 1250 AU).

pomocné látky: sodná sůl kroskarmelózy, stearan hořečnatý, hydrogenovaný ricinový olej, bezvodý koloidní křemík, mikrokrystalická celulóza.

1476
2020-08-30
Nový produkt

Reviews (0)

Related products