Počet produktů: 61

Zobrazení 1-24 z 61 položek

Aktivní filtry

Aminokyseliny BCAA

Aminokyseliny jsou malé biologické molekuly, které jsou tvořeny z větších jednotek, které jsou proteiny. Tělo získává aminokyseliny potřebné k trávení potravinových bílkovin. Tento proces je však pomalý a nákladný. Proto se v určitých fyziologických situacích stává rychlé doplňování aminokyselin absolutní nutností!

Svalové proteiny se dělí na aminokyseliny enzymy, které ničí proteiny, dokud se nezvýší hladina jejich volných aminokyselin. Vysoké koncentrace volných aminokyselin ve svalových buňkách připravují enzymy o katabolickou aktivitu. Můžete zvýšit hladinu volných aminokyselin ve svalových buňkách a inhibovat katabolismus tím, že spolknete tablety hydrolyzátu bílkovin. Hydrolyzované proteiny jsou pouze bílkoviny štěpené v laboratoři - rozdělené na aminokyseliny. Hydrolyzované proteiny působí antikatabolicky a anabolicky (zlepšují rovnováhu dusíku plus) a urychlují regeneraci po hojení. Na druhé straně některé aminokyseliny, odvozené hlavně z hydrolyzátů syrovátkových bílkovin, vykazují hormonální aktivitu - zesilují anabolismus, zvyšují odbourávání tukové tkáně, posilují imunitní systém a snižují přetížení.

Syrové aminokyseliny se nejčastěji používají před a po cvičení, před spaním a po probuzení, ke snížení katabolismu stresu a post-absorpce (v noci). Pokud se aminokyseliny BCAA používají současně s syrovátkovými doplňky, pak se syrovátkové aminokyseliny používají před jídlem k doplnění aminokyselin v jídle.